fbpx

DEOMED® to polskie skarpetki zdrowotne powstałe we współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami i pacjentami, które przeznaczone są jako wsparcie w terapii wielu schorzeń. Komu mogą przynieść największe korzyści?

Nasze skarpetki zdrowotne są rekomendowane bardzo często jako skarpetki dla cukrzyków i skarpetki dla diabetyków, jednak mogą być one używane w przypadku wielu innych schorzeń.

Skarpetki DEOMED® stosowane są w miejscowym łagodzeniu dolegliwości pojawiających się między innymi w przebiegu poniższych chorób:

• Cukrzyca (stopa cukrzycowa)
• obrzęki nóg
• niewydolność tętnicza i żylna kończyn dolnych
• nawracające grzybice stóp
• stany zapalne skóry
• nadpotliwość stóp
• nadwaga i otyłość

Skarpetki DEOMED® mogą być również używane przez wszystkich, którzy dbają o wygodę swoich stóp i zależy im na profilaktyce. Dzięki nim można zmniejszyć ryzyko rozwoju grzybic i innych infekcji oraz nieprzyjemnego zapachu.

Dlaczego skarpetki DEOMED® to tak dobry wybór?

DEOMED® – skarpetki dla cukrzyków i diabetyków

U osób chorujących na cukrzycę istnieje zwiększone ryzyko pojawienia się poważnych dolegliwości stóp, w tym tak zwanej stopy cukrzycowej. Nieleczona może prowadzić nawet do rozwoju martwicy i konieczności amputacji stopy.

Do pojawienia się stopy cukrzycowej dochodzi wskutek nieprawidłowej pracy naczyń krwionośnych. Efektem może być powstawanie skrzepów oraz niedotlenienie tkanek. Stopy u cukrzyków nie odczuwają także nadmiernego nacisku i otarć, które mogą prowadzić do trudnych w leczeniu infekcji.

Skarpetki DEOMED® to skarpetki bezuciskowe, ponadto nie powodują otarć, dlatego mogą być ważnym elementem profilaktyki w przebiegu cukrzycy.

Produkty DEOMED® to sprawdzone skarpety dla cukrzyków oraz skarpety dla diabetyków. Ich regularne noszenie znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się stopy cukrzycowej!

DEOMED® – skarpetki na niewydolność tętniczą i żylną oraz obrzęki
W odróżnieniu od zwykłych skarpet, skarpetki DEOMED® dają poczucie wyjątkowego komfortu. Są elastyczne, miękkie i przyjemne w dotyku, delikatny ściągacz nie uciska łydki, ponadto nie posiadają one żadnych elementów ocierających stopę (bezszwowe łączenie nad palcami).

To powoduje, że są one bardzo dobrym wyborem dla osób, które cierpią na niewydolność tętniczą i żylną oraz obrzęki nóg.

DEOMED® – skarpetki na grzybice i stany zapalne
Skarpetki DEOMED® gwarantują wysoki poziom higieny i działają jak bezzapachowy dezodorant – aktywnie zmniejszają przykry zapach po całym dniu użytkowania. Dzieje się tak dzięki specjalnej apreturze lub przez dodatek włókien srebra, które neutralizują drobnoustroje – bakterie i grzyby.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełnym asortymentem medycznych skarpetek DEOMED® i zachęcamy do używania naszych produktów!

 

Kolekcja unikalnych skarpetek zdrowotnych, przeznaczonych dla osób z: cukrzycą, stanami zapalnymi skóry, grzybicą, obrzękami nóg oraz zaburzeniami krążenia.