fbpx

Skarpetki zdrowotne - Najczęściej zadawane pytania przez naszych Klientów

Jeśli zastanawiasz się czy skarpetki zdrowotne DEOMED® będą dla Ciebie odpowiednim wyborem zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami przez naszych Klientów.1. Które skarpetki są dla cukrzyków?
WSZYSTKIE! Właściwości wszystkich skarpetek DEOMED® (brak ucisku, łączenie bezszwowe, delikatność, elastyczność, działanie antybakteryjne, antygrzybicze, itd.) sprawiają, że są one szczególnie polecane jako element profilaktyki zespołu stopy cukrzycowej.

2. Czy ściągacz w skarpetkach jest wytrzymały i po kolejnym praniu nie rozciąga się do tego stopnia, że skarpetka zsuwasię ze stopy?
W ściągaczu użyto bardzo cienkiego, ale wytrzymałego włókna elastanowego, które nie traci elastyczności po praniach.

3. Dlaczego skarpetki nie są z bambusa 100% lub z 100% bawełny?
Skarpetki są produkowane z naturalnych surowców (bawełna, bambus, algi morskie), ale niezbędny jest dodatek poliamidu i elastanu. Dzięki tym włóknom są one elastyczne i trwałe. Skarpetki bez tego dodatku tracą elastyczność po 1-2 praniach.

4. Jakie charakterystyczne cechy posiadają te skarpetki?
●  delikatne, ale trwałe;
●  hamują rozwój bakterii i grzybów na skórze;
●  bardzo elastyczne, rozciągliwe, ale trzymające się na nodze;
●  bezszwowe, nie obcierają nóg;
●  inne, związane z konstrukcją i surowcami poszczególnych modeli.

5. Czy w skarpetkach DEOMED® nie poci się nadmiernie stopa?
Skarpetki nie zmniejszają wydzielania potu przez skórę, natomiast uniemożliwiają rozwój bakterii i grzybów w wydzielanym przez skórę pocie. Chroni to przed zakażeniami bakteryjnymi i grzybiczymi, jednocześnie skarpetki nie mają nieprzyjemnego zapachu nawet po długotrwałym użytkowaniu.

6. Czy skarpetki spełniają rolę antygrzybiczą?
TAK – dzianina skarpetek ma, potwierdzone badaniami laboratoryjnymi, właściwości hamujące rozwój grzybów i bakterii.

7. Czy skarpetki nie uczulają i podrażniają skóry stóp?
NIE – użyte do produkcji skarpetek materiały zostały pod tym kątem przebadane dermatologicznie i mają odpowiednie atesty.

8. Czy skarpetki są odpowiednie dla osób z zaburzeniami krążenia?
Zdecydowanie należy je polecić osobom z zaburzeniami krążenia – skarpetki bardzo delikatnie opinają nogi, nie powodują nadmiernego ucisku.

9. Czym różnią się skarpetki wykonane z przędzy bambusowej od tych z tradycyjnej bawełnianej?
Przędza bambusowa jest wyjątkowo miękka, delikatna w dotyku, nadaje się więc wyjątkowo dobrze dla osób o wrażliwych stopach. Wykonane z niej skarpetki są bardziej przewiewne, bambus ma ponadto naturalne właściwości bakteriostatyczne. Ubocznym efektem delikatności skarpetek z przędzy bambusowej jest ich trochę mniejsza trwałość i odporność na przecieranie.

10. Dlaczego skarpetki DEOMED® są droższe od zwyczajnych skarpetek?
Cena skarpetek wynika ze szczególnej konstrukcji, zastosowania najwyższej jakości materiałów oraz z produkowania ich na najnowocześniejszych maszynach dziewiarskich. Dzięki tym cechom oraz drobiazgowemu nadzorowi nad jakością procesu produkcji skarpetki DEOMED® mają unikalne właściwości. Wyższa jakość musi kosztować.

11. Czy na pewno skarpetki  nie opadają?
W ściągaczu skarpetek zastosowano bardzo cienkie, elastyczne, odpowiednio dobrane włókno elastanowe. Włókno to delikatnie opina nogę, zapobiegając zsuwaniu się skarpet, ale nie powoduje nadmiernego ucisku.

12. Czy skarpetki DEOMED® są przeznaczone wyłącznie dla osób chorych?
NIE – zdrowej osobie zapewniają one niespotykany u innych skarpetek komfort. Brak ucisku i delikatność zapobiegają uczuciu zmęczenia nóg po całym dniu, a przeciwdziałanie rozwojowi bakterii i grzybów ma efekt higieniczny i estetyczny – skarpetki działają jak dezodorant, zwalczając nieprzyjemny zapach.

13. Czy właściwości antybakteryjne i antygrzybicze są trwałe?
TAK – właściwości te są odporne na spieranie, skarpetki działają antybakteryjnie i antygrzybiczo nawet po kilkudziesięciu praniach. Zostało to potwierdzone badaniami.

 

Ważne!
Produkty marki Deomed® są zarejestrowane jako wyrób medyczny, co nie oznacza że leczą konkretne schorzenia. Mogą być wykorzystywane w profilaktyce różnych schorzeń, mogą zapobiegać ich powstaniu i łagodzić dolegliwości związane z tymi schorzeniami. Artykuły publikowane na naszym blogu mają charakter informacyjny i zwracają uwagę na możliwe problemy medyczne, jednak nie odnoszą się do konkretnych przypadków zdrowotnych i nie powinny być wykorzystywane jako wiedza medyczna i porady medyczne. Wszelkie kwestie medyczne należy konsultować z odpowiednim lekarzem.

Kolekcja unikalnych skarpetek zdrowotnych, przeznaczonych dla osób z: cukrzycą, stanami zapalnymi skóry, grzybicą, obrzękami nóg oraz zaburzeniami krążenia.